• Wpisów: 69
  • Średnio co: 37 dni
  • Ostatni wpis: 6 lat temu, 06:43
  • Licznik odwiedzin: 3 421 / 2626 dni
 
happykinia13
 
Hej !!!
Postanowiłam dzisiaj zrobić jeszcze jedną notkę, ale ona jest wyjątkowa bo o chomikach.
Będę dzisiaj pisać o kupnie chomika, a więc zaczynamy. Gdy zdecydujesz się kupić chomika to musisz zadać sobie pytanie czy będziesz miał czas zaopiekować się nim. Na chomika codziennie trzeba poświęcić ok 1 godziny i czy jesteś w stanie zaopiekować się nim przez 2-3 lata. Trzeba chomikowi zrobić odpowienie legowisko do spania. Chomiki są nocnymi stworzeniami, czyli w dzień śpią, a w nocy hałasują. Musisz choikowi codziennie zmieniać wodę i pokarm który spożywa oraz zmieniać mu ściółkę gdzie się załatwia. Gdy chcesz oswoić chomika musisz stale sie nim zajmować, mieć czas na głaskanie go, dawanie mu jedzenia. Podczas urlopu chomik musi mieć zapewnioną opiekę. Chomik może zostać sam 3 do 4 dni pod warunkiem, że zapewni mu się swieżą wodę, zapas ziaren i niepsujących się warzyw. Jedna UWAGA do was !!!
W książce o chomikach autorstwa Beaty Kisiel podane jest, że chomik może zostać sam 2 tygodnie, co jest absolutną bzdurą i jest równoznaczne ze śmiercią chomika. Chomik nie wytrzyma 2 tygodnie bez wody i pożywienia, więc nie myślcie że tak można zrobić NIE!!!
Te gryzonie lubią sie poruszać, a więc trzeba mu zapewnić ok 1 godzinny wybieg poza klatkę. Można mu zrobić labirynt, bądź tunel.
labirynt.jpg

tunel.jpg


UWAGA !!!
Podczas wybiegu chomik musi być stale obserwowany, bo inaczej może zniknąć, bądź wejść pod meble i nie wrócić.
Może się zdażyć, że w trakcie wybiegu chomik nadgryzie przewody elekryczne (uwaga niebezpieczeństwo dla chomika), ubranie czy też inne przedmioty.
Chomik powinien mieć jak największą klatkę aby swobodnie mógł się poruszać.
klatka.jpg

Jeżeli ktoś już ma jakies zwierzę (np. kota), musi zastanowić, czy może zapewnić chomikowi bezpieczeństwo.  Przed kupnem trzeba koniecznie ustalić, czy ktoś z rodziny nie ma alergii na szerść chomika (konieczne jest przeprowadzenie specjalnych testów alergologicznych).
To na tyle : ***
papa ^^
krecik <3

P.S Jutro prawdopodobnie będą 2 notki. O chomikach i normalna.

Nie możesz dodać komentarza.