• Wpisów: 69
  • Średnio co: 37 dni
  • Ostatni wpis: 6 lat temu, 06:43
  • Licznik odwiedzin: 3 421 / 2626 dni
 
happykinia13
 
Zakup Chomika:
Gdy kupujemy Chomika to i wyłącznie ze sklepu zoologicznego, ponieważ na jakiś bazarkach bądź targach zazwyczaj Chomiki są trzymane w złych warunkach i po kilku dniach mogą zdechnąć. Gdy kupujemy Chomika w sklepie to szczególną uwagę zwracamy w jakich warunkach zwierzątka są trzymane, czy mają  żywność oraz wygląd Chomika.
Rozpoznanie zdrowego Chomika:
lśniąca, sucha i niepozlepiana sierść;
sterczące uszy bez krost i strupów;
błyszczące, lekko wypukłe oczy;
nozdrza suche, bez śladów śluzu i wysięku;
brak ubytków w owłosieniu;
w okolicy odbytu szerść sucha, czysta i nieposklejana;
zwierze czujne, żywo reagujące na każdy gwałtowny ruch.

Transport Chomika:
Najprostszym srodkiem transportu jest duże tekturowe pudełko z dziurkami wentylacyjnymi. W trakcie przewozu chomik będzie próbował za wszelka cenę wydostać się na wolność , więc pudełko trzeba mieć stale na uwadze. Chomik bez problemu jest w stanie wygryzć w nim dziurę.
W sprzedaży występują też specjalne, niedrogie plastikowe transporterki z drzwiczkami, które są bardzo wygodne w użyciu, i chyba najlepiej ich właśnie używać. W trakcie transportu, nie należy brać chomika na ręce, bo może uciec
Jeżeli razem z chomikiem kupujemy klatkę, możemy go w niej transportować. Klatkę należy czymś przykryć bez względu na porę roku, aby zmniejszyć strach chomika przed nowym otoczeniem. Pamiętaj, aby niezależnie od kształtu i formy środka transportu, na jego dnie umieścić sciółki i troszkę pożywienia. Zimą należy okryć pojemnik z chomikiem czymś ciepłym.
Zdjęcia pudełek:

pudełko1.jpg


pudełko2.jpg

To na tyle : **
papa ^^
krecik : )

Nie możesz dodać komentarza.